O seriáli

Seriál Až po uši začína tam, kde väčšina seriálov podobného žánru končí. Divákov nenecháva stáť na prahu domácností a spální, ale s nadhľadom a humorom ich ťahá do koloritu vnútorných svetov, kde medzi milostnými aférami presakujú na povrch strach a trauma, pred ktorými hrdinovia utekajú: matka alkoholička, nechcene tehotná priateľka, stratený otec, neverný manžel, samovražda sestry, či nešťastná láska. Všetka táto bolesť sa musí v niečom utopiť: v sexuálnych románikoch, alkohole alebo v práci. A za instantné riešenie svojich kríz musí samozrejme každý bez výnimky poctivo zaplatiť.

 

 

Trinásť dielny seriál, ktorým spoločnosť HBO Europe pokračuje vo vlastnej českej hranej tvorbe, režíroval Jan Hřebejk. Scenár napísali Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavné postavy celého rozprávania, ktoré sa vzájomne zapletajú v homosexuálnych i heterosexuálnych vzťahoch, stelesnili špičkoví českí herci a herečky.
 

Ústrednú ženskú hrdinku – sarkastickú kreatívnu riaditeľku reklamnej agentúry Šárku – si zahrala Aňa Geislerová. Zdržanlivého výtvarníka Jakuba, ktorý pôvodne pracoval v požičovni lodičiek a bicyklov, ale časom sa stane kolegom Šárky, zosobnil Jiří Havelka. Jakubovu vypočítavú partnerku Markétu stvárnila Lenka Krobotová. Šárkinu matku – afektovanú herečku Carmen, ktorá trpí stratou popularity a svoju dcéru citovo vydiera – si zahrala Jana Švandová. Ďalším kľúčovým párom sú majiteľ autosalónu Milan (Hynek Čermák), ktorý svojej žene chronicky zahýba a jeho deprimovaná manželka Zuzana (Jitka Čvančarová), ktorá po niekoľkých neúspešných pokusoch dať svoje manželstvo dokopy, skončí v lesbickom vzťahu so svojou masérkou Lindou (Jana Kolesárová). Nemenej dôležitou postavou je Zuzanina kamarátka Ema (Anna Polívková), ktorá neustále na internetovej zoznamke hľadá muža, ktorému by nevadilo to, že je škaredá. Desiatku protagonistov doplnili Radek Holub v úlohe Eminho obetavého kolegu Karla a Jaromír Hanzlík ako postarší majiteľ vinárne Jiří, ktorý sa behom plánovania reklamnej kampane zblíži so Šárkou. Príbeh spestrili aj výrazné vedľajšie postavy, napríklad Šárkin otec, s ktorým sa hrdinka stretne v záverečných epizódach. Zahral si ho režisér Ivan Vojnár.